2,027
Dziś Poniedziałek
2023-05-29

Sprawdź, jakie produkty i usługi obecnie najchętniej wybierają podmioty gospodarcze w powiecie dzierżoniowskim

Aktualizacja: dzisiaj
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_shopping_1000x550px.jpg

NA DZISIAJ – 2023-05-29 Zwiększa się zainteresowanie tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w powiecie dzierżoniowskim

Opis
Informacje umieszczone w artykule uwzględniają przetargi publikowane w BZP (Biuletynie Zamówień Publicznych), TED (Tenders Electronic Daily), jak również na najpopularniejszych stronach zamieszczających przetargi.
Zasady i procedury ogłaszania przetargów wynikają z Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 2019 z póź. zm.). Określa ona m.in. próg (obecnie jest to 130 000 PLN) powyżej którego instytucje mają obowiązek stosowania procedur przetargowych tj. m.in. opublikowania ogłoszenia w BZP.
W celu ujednolicenia i ustandaryzowania systemu klasyfikacji zamawianych towarów oraz usług stworzono Wspólny Słownik Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji. W naszym serwisie OWG zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Prezentowane dane oparte są na serwisie owg.pl – największej wyszukiwarce gospodarczej w Polsce.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2023-05-29 godz: 0:28:53
2.Ilość wszystkich firm w powiecie dzierżoniowskim wynosi: 16687
3.Ilość firm AKTYWNYCH w powiecie dzierżoniowskim wynosi: 8850
Pierwsze miejsce
Obserwując, jak obecnie zmieniają się potrzeby podmiotów gospodarczych i zainteresowanie produktami i usługami w powiecie dzierżoniowskim, stwierdziliśmy, że największe zapotrzebowanie przypada na Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania. W okresie 1-29 maj 2023 nastąpił wzrost ilości takich przetargów o 3, tym samym lekko zarysowując swoją przewagę nad produktami i usługami z pozycji drugiej.
Drugie miejsce
Drugie miejsce należy do grupy produktów i usług o nazwie Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg, która notuje wzrost o 2 przetargi. Stanowi to 67% w porównaniu do liczby firm, które wybrały najpopularniejsze produkty i usługi.
Trzecie miejsce
Obecnie w tym zestawieniu trzecie miejsce zajmują Specjalne usługi projektowe, ponieważ wzrost ilości opublikowanych przetargów wynosi 1.
Produkty i usługi, dla których najbardziej wzrosła ilości przetargów w okresie 1-29 maj 2023
Miejsce
Produkty i usługi
Zmiana ilości przetargów
${li_top_txt}
1
Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
3
2
Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
2
3
Specjalne usługi projektowe
1
4
Usługi administracji publicznej, obrony i zabezpieczenia socjalnego
1
5
Usługi prania i czyszczenia na sucho
1
6
Urządzenia medyczne
1
7
Fundamentowanie i wiercenie studni wodnych
1
8
Usługi ubezpieczeń i fundusze emerytalno - rentowe, z wyłączeniem obowiązkowego ubezpieczenia społecznego
1
9
Usługi agencji ściągających należności
1
10
Różne usługi dla przedsiębiorstw
1

W REGIONACH Porównaj, jak zwiększa się zainteresowanie tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w regionie

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Jak zwiększało się zainteresowanie w przeszłości tymi produktami i usługami wśród podmiotów gospodarczych w powiecie dzierżoniowskim

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Tymi produktami i usługami zwiększy się zainteresowanie wśród podmiotów gospodarczych w powiecie dzierżoniowskim

Trwa pobieranie danych...